Táborových her, které lze hrát bÄ›hem letnÃch mÄ›sÃců v dÄ›tských kolektivech, je nepoÄÃtanÄ›. ObzvláštÄ› tÄ›ch, které se provozujà v pÅ™ÃrodÄ›. Snad nejinspirativnÄ›jÅ¡Ãm prostÅ™edÃm je jak les, tak bÅ™ehy Å™ÃÄky Äi potoku. U nichž si lze spoleÄnÄ› zahrát Babylonskou věž. U které jsou hracÃmi nástroji kamÃnky, kterých je v tÄ›chto mÃstech dostatek. Jak už název hry napovÃdá, ve stanoveném Äasovém úseku se každý z hráÄů se z nich snažà postavit věž. A že to nenà vůbec jednoduché se pÅ™esvÄ›dÄà vÅ¡ichni stavitelé. Mnohdy až na tÅ™età pokus se podařà kameny naskládat tak, aby nespadly. VÃtÄ›zem se stává ten, jehož věž má na sobÄ› nejvÃce kaménků.
U vody lze si rovněž zahrát vtipnou hru Deset oblázků. Kdy do vyznaÄeného kruhu, který má okolo jednoho metru, se házà jeden oblázek za druhým. Ze vzdálenosti pÄ›ti metrů. Komu se podařà se trefit do cÃle, obdržà za každý hod dva body. Pokud oblázek odskoÄÃ, bod jeden. VÃtÄ›zem je opÄ›t ten, kdo jich posbÃrá nejvÃce. Obdobná hra je Hod kroužkem. Ke které jsou potÅ™ebné kroužky, vyrobené z vrbových proutků, které se koncÃch svážou provázkem. Na urÄené mÃsto na paÅ™ezu se postavà ve vzdálenosti třà až ÄtyÅ™ metrů láhev s minerálkou. Na jejÞ hrdlo se hráÄi snažà kroužek dohodit. PoÄet hodů bývá urÄen podle poÄtu hráÄů. Aby si dÄ›ti vyzkouÅ¡ely svoji motoriku, hrát se může i na vÃce kol.
Â
V pÅ™ÃpadÄ›, že venku je deÅ¡tivé poÄasÃ, si dÄ›ti rády zahrajà oblÃbené hry v klubovnÄ›. Magický obrazec je hra, která dokáže zaujmout na celé odpoledne. Pravidla jsou sice trochu složitÄ›jÅ¡Ã, o to vÃce potom těšà vÃtÄ›zstvÃ. Na papÃr se podle pÅ™edlohy namaluje devÄ›t Ätverců. O rozmÄ›ru 15×15 centimetrů. Které se položà na podlahu a do každého se napÃÅ¡e pÅ™ÃsluÅ¡ná ÄÃslice. HráÄi majà jediný úkol. Trefit se ze vzdálenosti Å¡esti metrů hracà mincà do Ätverce s nejvyÅ¡Å¡Ãm ÄÃslem. V každém kole majà hráÄi devÄ›t hodů a pokud se jim podařà minci umÃstit na spojovacà Äáru, poÄÃtá se nižšà bodovánÃ. I v této hÅ™e vyhrává ten, komu se podařà dosáhnout nejvyÅ¡Å¡Ãho poÄtu bodů.Â